65. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP

Pokyny pro přípravu posteru


Postery budou prezentovány v elektronické formě (formát PDF) na dotykových LCD obrazovkách. E-postery budou vystaveny po celou dobu konference a budou k dispozici všem účastníkům.

Prosíme o zaslání Vašeho posteru do 30.9.2019. Spolu s posterem prosíme také o zaslání Souhlasu s poskytnutím prezentace (ke stažení zde)

Příprava e-posteru:
E-postery budou prezentovány ve formátu PDF. K výrobě lze použít např. program MS PowerPoint či specializované grafické programy (viz níže).
Na e-posteru uveďte číslo svého Twitterového účtu.
Plocha pro zobrazení e-posterů na obrazovce je 52 x 63,5 cm (š x v). E-poster nemusí přesně odpovídat těmto rozměrům – šířka se vždy přizpůsobí velikosti plochy (nicméně při výrobě doporučujeme nastavit šířku dokumentu na 52 cm), délka je libovolná (posterem lze rolovat).
Doporučená minimální velikost písma při šířce dokumentu 52 cm je 18-20 bodů (viz šablona v rozměru obrazovky).
 
E-posterové tabule jsou vybaveny funkcí "ZOOM", jakýkoliv detail (obrázek, graf) na e-posteru bude možné při prohlížení zvětšit.
Výroba e-posteru:
V programu PowerPoint
a) nastavení velikosti dokumentu (šířka 52 cm, výška dle potřeby) v “Návrh/Vzhled stránky"
b) vložení textů, grafů a obrázků
c) odeslání prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete v sekci "Zaslání ePosteru" ve formátu PPT (převod do PDF zajistíme) nebo PDF (300 dpi)
 
V jiných programech (např. Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign)
a) nastavení velikosti dokumentu (šířka 52 cm, výška dle potřeby)
b) vložení textů, grafů a obrázků
c) odeslání prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete v sekci "Zaslání ePosteru" ve formátu PDF (300 dpi)
 
Termín pro zaslání posteru je do 30.9.2019.